Duvarında Paylaş
Arkadaş Davet Et

Blog'daDEHA takip edilir

21/03/2016

İstiklal'de canlı bomba tespit edildi !

İstanbul Taksim'deki bomba patlamasının korkuları devam ediyor. İstiklal Caddesi'ndeki bomba saldırısında 5 kişi hayatını kaybetti, 39 kişi yaralandı. Çoğunun yabancı uyruklu olduğu tespit edilen yaralıların tedavisi hala sürüyor. Bakanlıktan gelen bilgiye göre canlı bombanın DAEŞ örgütünden olduğu söyleniyor. Kimliği kesinleşen bombacının ismi Mehmet Öztürk olduğu belirtildi.

12/03/2016

İstiklal Marşı 95 yaşında!

İstiklal Marşı Nasıl Hazırlandı?
 İstiklal Marşı hazırlama düşününcesi ilk olarak Genel Kurmay Başkanı İsmet İnönü'den çıktı. Fransız ordusunun bir marşı olduğunu ve bizim de aynı şekilde yapabileceğimizi iletti. Milli Eğitim Bakanlığı da vatan sevgisini ve heyecanını canlı tutacağı düşüncesiyle bir yarışma düzenlemeye karar verdi. Yarışmayı kazanana da 500 lira ödül vereceğini bildirdi.
 Yarışmaya 734 şiir gönderildi. Kurul tarafından seçilerek sayı 6'ya indirildi. Ama hiç biri vatanımızı temsil edecek bir marş olarak beğenilmedi.
 Burdur'un Millet Vekili Mehmet Akif'in ise para ödülünü istemediği için yarışmaya katılmadığı öğrenildi. Aslında bir marş yazıyordu.. Bunu duyan Balıkesir Millet Vekili Hasan Basri, derhal Milli Eğitim Bakanlığına soru...

11/03/2016

Arçelik\'te Dev Kampanya!

Arçelik baharı erken karşıladı !
Arçelik baharda yaptığı kampanyalarla düğün yapacakları sevindirdi. Kampanyaların 1 Mart-30 Nisan arasında olduğunu belirten Arçelik, indirimlerden sadece kendi mağazalarından yararlanılacağını ekledi.

11/03/2016

Windows 10\'a Yeni Bir Özellik Ekleniyor

Yazılımın en büyük ismi olan Windows; iddialara göre Windows 10 sürümüne bir yenilik eklemeye hazırlanıyor.
Bugüne kadar mükemmel yazılımları ile gönüllere taht kurmuş yazılım devi Windows uzun bir süre geliştirdikten sonra Windows 10 işletim sistemi ile başarısını ikiye katladı. Şimdi ise bu sisteme yeni özellik eklemeyi sürdürüyor.Sistemi geliştireceği ve Xbox One desteği ile daha büyüteceği kesinleşen Windows; Bluetooth ile çalışan sistem için hazırlandığı ortaya çıktı.Twitter'da bir  kullanıcının da paylaştığı bu bilgi, büyük bir ilgi uyandırıyor.

11/03/2016

Türkiye\'ye İphone 7 Ne Zaman Geliyor ?

İphone meraklıları 7 serisini merakla bekliyor !
Apple'ın yaratacağı yeni İphone modelleriyle ilgili şöyle bir sızıntı haber çıktı; 6, 6s ve 6 Plusta da yapmış olduğu gibi klasik modellerinden uzak durarak ekran trendini sürdürebilir. Çok yakında ülkemizde de İphone 7'yi göreceğiz.

08/03/2016

Genelevinden Bir Annenin Gençlere Mesajı

Balıkesir ilimizde bir genelevinde çalışan Hayal, kendisinin 16 senedir orada olduğunu söyledi. İki çocuk annesi 36 yaşındaki kadın, 8 Mart'ın onun için hiç bir anlam ifade etmediğini vurguladı.Bu hayatı yaşamasının tek sebebinin ailesi olduğunu söyledi. Ve ekledi:'' Tahmin edemeyeceğiniz kadar küçük yaşlardan beri bu işi yapıyorum. Ben de güzel bir yuvam olsun isterdim. Ama beni buna ailem itti. Günün 16 saati çalışıyorum. Benim öyle kahve içe lüksüm falan malesef yok. Eminim kime benim yerimde olmak istemez.''  Genç kızlara nasihatta bulunan kadın,''Herşeye özenmeyin, ailenizin size sağladığı imkanlarla yetinin.Buraya geldiklerinde size prenses gibi davranan erkekler, dışarıda görünce işte o kadın diyor. Kendinizi 2. sınıf insan yerine sokmayın.''

08/03/2016

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Nedir ? Ne Zaman Kutlanmaya Başlandı ?

Dünya Kadınlar Günü nedir? Nasıl ortaya çıktı? İlk ne zaman kutlandı?

Dünya Emekçi Kadınlar Günü ya da Kadınlar Günü olarak geçen 8 mart, ilk olarak Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış olup,
İnsan haklarının kaynağında; kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır. Ülkemizde ise; Kadınlar günü ilk 8 Mart 1921 yılında 'Emekçi Kadınlar' adıyla kutlanılmaya başlanmıştır.

Dünya kadınlar günü ilk olarak Danimarka'da Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki fabrika yangınında hayatını kaybeden kadın çalışanların anısına 8 Mart'ın "Internationaler Frauentag" ( Dünya kadınlar günü) kutlanmasını teklif etmi...

27/02/2016

Google mobil dostu sitelere öncelik veriyor !

 Ülkemizde çoğu kişinin kullandığı popüler arama motoru mobil uyumlu sitelere öncelik veriyor. Google yaptığı bir açıklamada bilgisayardan yapılan aramaların yerine mobilden yapılan aramaların geçtiğini bildirdi.Duyuruda en çok mobilden arama yapan ülkelerim ABD ve Japonya olduğunu açıkladı.
 Başlangıçta mobil denildiğinde tableti de düşünebilirsiniz. Fakat Google'ın mobilden kastı sadece akıllı telefonlar. Yani tabletleri masaüstü bilgisayarlardan sayıyor.
 Bununla birlikte arama motoru optimizasyonu odaklı çalışan firmalar da reklam stratejilerini buna göre ayarlamaya başlayacaklar.

22/02/2016

WhatsApp bir ilki başardı !

Mesajlaşma uygulamalarından en popüleri olan WhatsApp bir ilke imza attı ! Bir ayda bir milyar kullanıcıya ulaştı. Bu bilgiler direk olarak şirketin bloğundan gelmekte. Yazılımın ücretsiz hale gelmesi ile en çok kullanılan mesajlaşma sistemi olmayı başardı.

02/02/2016

Microsoft verileri denizin altında depolayacak
    Microsoft'un ilk deniz altı veri sistemi, Ağustos ve Aralık 2015 tarihleri arasında California'da kıyıya bir km. mesafede denendi. 
Sistem şu anda analiz için microsoft'un Redmond'daki araştırma merkezine getirildi.

Çelik muhafaza içindeki sisteme çevresel koşulları izlemek vericiler yerleştirilmişti.

Büyük teknoloji şirketlerinin enerji konusundaki sicilleriyle ilgili yıllık rapor hazırlayan Greenpeace’e göre Microsoft’un bu alanda daha yapabileceği çok şey var.

Greenpeace’in iklim uzmanlarından Tom Dowdall, “Deneysel sualtı veri merkezleri, denizde rüzgar enerjisi santrallerine bağlanırsa daha sürdürülebilir şekilde faaliyet gösterebilir. Ama Microsoft, yenilenebilir enerjiye daha çok yatırım yapmalı. Microsoft mevcut veri merkezlerini yen...